اقلام مورد استفاده در بسته‌ بندی

لوازم و اقلام مورد استفاده برای بسته‌ بندی یکی از مهمترین و ضروری‌ترین لوازم برای بسته‌بندی وسایل هنگام اثاث‌کشی است. با استفاده از لوازم مخصوص اثاث‌کشی به راحتی می‌توانید ظروف شکستنی، وسایل تزئینی، انواع لباس، مبلمان، کمد، بوفه و تخت خواب را بسته‌بندی و جابجا کنید. مهمترین لوازم بسته‌ بندی وسایل عبارتند: از کارتن حمل بار، کارتن رگال‌دار برای بسته‌ بندی لباس، انواع بابل رپ یا ضربه‌گیرها، استرچ رپ یا سلفون و پلاستیک‌های حباب‌دار، چسب پهن، برچسب و لیبل و غیره.

هزینه بسته‌ بندی اثاثیه منزل

هزینه‌ی جمع‌آوری و باربری وسایل در شرکت‌های باربری مختلف متفاوت است. این هزینه بر اساس تعرفه‌ی مشخص و با توجه به مقدار بار برای هر مشتری فرق دارد. به طور کلی این هزینه شامل دو بخش اصلی است:

۱. دستمزد کارگر

۲. قیمت اقلام مورد استفاده در بسته‌ بندی

هزینه‌ی بسته‌ بندی اثاثیه منزل رابطه‌ی مستقیمی با لوازم بسته‌بندی دارد. در نتیجه نمی‌توان یک مبلغ ثابت و تمام شده را برای هزینه‌ی بسته‌بندی و جابجایی اثاثیه منزل در تمام شرکت‌ها در نظر گرفت. در واقع مقدار و تعداد اثاثیه نوع و تعداد کارتن و سایر وسایل بسته‌ بندی را تعیین می‌کند.

بسته‌ بندی لوازم منزل

یکی از کارهای مهمی که باید در هنگام اسباب‌کشی انجام دهید بسته‌بندی لوازم منزل است. این کار مستلزم تخصص و تجربه‌ی زیادی است که با کارگران متخصص بسته‌ بندی لوازم منزل انجام می‌شود. کارگران باتجربه تمام وسایل و لوازم منزل شما را با نظم و دقت بالا بسته‌ بندی می‌کنند تا در تخلیه‌ی بار هیچ مشکلی پیش نیاید. اگر خودتان لوازم را بسته‌بندی می‌کنید، باید به نکات و اصول بسته‌بندی اثاث منزل توجه داشته باشید.

نحوه بسته‌ بندی لوازم شکستنی و ظروف چینی

  • در صورتی که نایلون حباب‌دار و یا کاغذ و روزنامه باطله ندارید، از پارچه‌های لطیف و یا حوله‌ برای بسته‌ بندی لوازم استفاده کنید.
  • جعبه را تا انتها پر نکنید و چند سانتیمتر مانده به پر شدن بسته را خالی نگه دارید. روی لوازم را با روزنامه و یا پارچه بپوشانید و درب کارتن را محکم ببندید.
  • ظروف سنگین‌تر را ابتدا در داخل جعبه قرار دهید و سپس ظروف سبکتر را روی ظروف سنگین بچینید.
  • اصول و مراحل بسته‌ بندی جداگانه‌ی لوازم شکستنی را رعایت کنید، اما اگر مجبور شدید لوازم باقیمانده را در یک کارتن بچینید، حتماً ظروف صاف مثل بشقاب‌ها و دیس‌ها را در کف کارتن و ظروف دیگر را روی آنها قرار دهید.
  • به دلیل پاندمی کرونا، نکات حمل اثاثیه منزل در کرونا مثل بسته‌بندی بهداشتی و اصولی لوازم شکستنی را رعایت کنید. می‌توانید از باربری آنلاین استفاده کرده و به راحتی برای بسته‌بندی و حمل بار از آنها وقت بگیرید.
  • کارتن‌ها را با گذاشتن وسایلِ زیاد، سنگین نکنید و وسایل را با رعایت تعادل بین کارتن‌ها تقسیم کنید.
  • پس از چیدن وسایل در داخل کارتن‌ها، درب آنها را با چسب‌های مخصوص و پهن با دقت ببندید. روی بسته‌ بندی درشت بنویسید «ظروف شکستنی» تا در حمل آنها دقت کافی اعمال شود.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.